DAVID KLÍČ

Tým

Top Stylist

U Petry Měchurové pracuje od roku 2017, chce se realizovat nejen v každodenní práci v salonu, ale i v kadeřnických soutěžích, věnovat se školení a rozvoji mladé generace. Vyzkoušel si stát před televizními kamerami a obstál v proměně dvojice kamarádek v pořadu „O 10 let mladší“.


Kdybys nebyl kadeřníkem, čím bys nejspíš byl?


Určitě by to byl nějaký umělecký obor. Fotograf, architekt – práce, kde se spojuje umění a tvoření. Od mala mě bavilo kreslit, lepit modely a mám rád design, umění celkově. Kadeřníkem jsem se rozhodl být až později, v tom mě podporovala maminka, která také chtěla být kadeřnicí. Táta mě spíš směřoval k dalšímu studiu, ale já jsem si to prosadil.


Co tě nejvíc na vlasech baví?


Že to není stereotyp! Každý den dělám něco jiného, každý klient je jiný a žádný vlas není stejný. Podobně jako architekt si navrhnu budoucí podobu a tvořím si plán. Je to pokaždé nová výzva, se kterou se rád poperu a těší mě vidět výsledky a obstát. Ze všech disciplín mám nejradši střihy.


A co nejšílenějšího jsi tedy ostříhal?


Na mistrovství světa v hokeji jsem vyholil a nabarvil vlajku České republiky.


Jaký je tvůj sen?


Kadeřnickým snem je něco v kadeřnickém světě dokázat. Není to ale nutně jen o mně. Myslím tím zanechat nějakou stopu jako třeba otevřít si kadeřnickou školu a věnovat se mladým kadeřníkům, předávat zkušenosti a užitečné věci do kadeřnické praxe. Já sám se moc rád školím a to nejen v oblasti kadeřnických dovedností, ale i ve správné komunikaci s klientem.


Jak trávíš volný čas?


Mám dva pejsky, tak se věnuji jim a rád chodím do kina, na dobré jídlo, objevovat Prahu a vždycky se těším domů na Moravu. Tam mě vítá rodina, dobré jídlo, pití a pohoda.