STOP zničeným vlasům v létě!


Stejně jako pokožka těla, tak i vaše vlasy potřebují přes léto ochranu a péči před slunečním zářením. Jak o vlasy pečovat a čemu se v období letních dnů naopak vyhnout?Vlny pomocí kůmly

Vlny pomocí kůmly

Popovídali jsme si s blogerkou InouT a Petrou Měchurovou, které se znají pár měsíců a mají za sebou jednu velkou vlasovou proměnu. A protože se nás právě vy, naše klientky na něco podobného ptáte, rozhodli jsme se vyzjistit jejich zkušenosti. Jak probíhá proces odbarvování vlasů z pohledu kadeřnice a jak se cítila po odbarvení Ina?


„Pokud o vlasy dlouhodobě pečujeme, pravidelně navštěvujeme kadeřníka, jenž se o ně stará a dává jim, co potřebují, jsou odolné, a proto se nemusíme bát jednorázového slunění, které by vlasy narušilo,“ vysvětluje Petra.

Obzvláště v letních měsících vlasy vyžadují speciální péči a ochranu před UV paprsky, které jsou známé svými neblahými účinky i na pokožku hlavy. Každá kvalitní značka vlasové kosmetiky nabízí ve svém sortimentu mimo jiné přípravky „sluneční řady“, tedy ty které obsahují potřebný ochranný filtr. Jsou to šampony, které umí z vlasů účinně, rychle a jemně odstranit zbytky soli z mořské vody, nebo částečky chloru z bazénové vody. O vlas pečují, vyživují ho. „Podstatné je nepoužívat pro péči o vlasy pouze šampon, ale doplnit ho dalšími přípravky, které vlas regenerují a dopují ho chybějícími látkami. Mezi novinky pro tuto sezónu patří například CC Créme z řady Soleil od Kérastase, kromě ochrany před sluncem vám vlasy i rozzáří. Vyplatí se nezapomínat ani na péči po slunění – kondicionéry pro snadné rozčesávání, které snižují riziko poškození vlasů a zároveň mu dodají potřebnou výživu. Nezapomínejte ani na masky s velkou vyživovací a regenerační schopností. Vhodné je také používat přes den různé vlasové spreje nebo séra ze sluneční řady,“ doplňuje Petra.

Vlny pomocí kůmly

Vlny pomocí kůmly

Zmiňované přípravky vhodně a účinně ochrání vlasy během dne, kdy jsou vystavené nepříznivým vnějším vlivům. Většina z nich obsahuje kromě UV filtrů i pečující látky. Některé jsou dokonce na hranici stylingových přípravků, dá se jimi tvarovat účesy, a přitom vlasy nenápadně a účinně chránit.

„Podstatnou roli v letní péči o vlasy hraje důležitá, i když možná triviální, rada, jak vlasy nejlépe ochránit před účinky záření slunečních paprsků – nosit pokrývku hlavy.Je to v podstatě ta nejúčinnější a nejdostupnější zbraň proti ostrým slunečním paprskům. Nezapomínejte na ni, vyplatí se to!“ zdůrazňuje Petra.

Chcete vědět, jaké produkty jsou pro vás ideální a kterou sluneční řadu zvolit? Zastavte se u nás na konzultaci!

ulice Králodvorská 12, Praha 1, kontakt:
+420224222442, kralodvorska@petramechurova.cz